Metaltech

O NAS - O METALTECH

1992 Założenie firmy Metaltech

Metaltech to firma należąca do czołówki polskich producentów maszyn i urządzeń znajdujących zastosowanie w rolnictwie, budownictwie i leśnictwie.

Ponad 28 000 zadowolonych Klientów

Od rozpoczęcia produkcji w 1992 roku, ponad 1000 maszyn rocznie opuszcza linię produkcyjną i dociera do Klientów zamieszkujących różne części świata.

Polska produkcja

Siedziba Metaltech znajduję się w województwie zachodniopomorskim. Wybierając produkty Metaltech, wspierasz polską gospodarkę i rozwój wielu polskich firm, z którymi współpracujemy. Dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom, nowoczesnemu parkowi maszynowemu oraz kadrze ponad 300 doświadczonych pracowników zakład jest liczącym się pracodawcą na rynku lokalnym i krajowym.

Ponad 30 lat doświadczenia

Długoletnie doświadczenie naszej firmy w branży produkcji konstrukcji spawanych, powiązane z ciągłym doskonaleniem procesów produkcyjnych i procesów jakościowych, jak też regularne audyty zewnętrzne i wewnętrzne realizowane przez akredytowanych audytorów owocuje systematycznym wzrostem jakości wyrobów i daje naszym klientom produkt o wysokich parametrach użytkowych spełniających jego oczekiwania.

Wysoka jakość – redukcją Twoich kosztów

Wybór maszyn Metaltech to inwestycja na wiele lat. Posiadamy grono zaufanych Klientów, którzy eksploatują nasze maszyny już od kilkunastu lat i nadal nie zamierzają wymieniać ich na nowsze. Wysoka jakość naszych produktów pozwala zaoszczędzić na naprawach i zakupie nowych maszyn.

Stale rosnące grono użytkowników

Wysoka jakość wyrobów oraz ich niezawodność są doceniane przez użytkowników dzięki czemu stale poszerza się grono odbiorców. Przedsiębiorstwo uczestniczy w wielu wystawach krajowych i zagranicznych, na których odnosi sukcesy w postaci nagród i wyróżnień. Poprzez gęstą sieć dealerów w Polsce i za granicą wyroby Metaltech-u spotykane są na obszarze całej Europy i świata, docierają do tak egzotycznych krajów jak Kenia czy obszary pod kołem podbiegunowym.

Dostawca części i podzespołów dla europejskich kolei państwowych

Wysoka jakość i precyzja wykonania wyrobów Metaltech zaowocowała współpracą z europejskimi kolejami państwowymi. Nasze dopracowane projekty oraz ich profesjonalne wykonanie od lat spełniają najwyższe wymogi zachodnich państw.  Metaltech jest także dostawcą dla wewnętrznych kolei zakładowych oraz innych konstrukcji wykonanych ze stali węglowej, nierdzewnej i aluminium.

Potwierdzenie najwyższej jakości

Metaltech od wielu lat wykonuje swoje projekty w oparciu o własną dokumentację techniczną klientów, jak i też na podstawie dokumentacji utworzonej samodzielnie do potrzeb odbiorcy.
Silna konkurencja oraz coraz bardziej rosnące wymagania klientów są podstawą dla ciągłego udoskonalania jakości produktów. Spawalnictwo będące specjalnym procesem produkcyjnym ma bardzo znaczny wpływ na bezpieczną i długotrwałą eksploatację konstrukcji i wyrobów. Fakty te były dla nas podstawą do certyfikowania umiejętności zakładu według podanych niżej norm.

Certyfikaty

Certyfikat zgodności funkcjonowania systemu zarządzania jakością w spawalnictwie wg DIN EN ISO 3834-2, procesy 12, 111, 131, 135, 783.

Certyfikat kwalifikacji produkcyjnych do spawania stalowych konstrukcji budowlanych wg DIN EN 1090-2, klasa EXC3, procesy 111, 121, 135, 783.

Certyfikat do spawania pojazdów szynowych i części do nich wg DIN EN 15085-2, poziom certyfikacji CL1, procesy 131, 135, 783.

Nagrody

Izydory 2021 w kategorii przyczepy rolnicze, Diamenty Forbesa 2021, Brylant Polskiej Gospodarki 2017, Wyróżnienie na targach AgromashExpo w Budapeszcie, „Wyrób na medal” przyznany przez Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu, Gepardy Biznesu 2013,  Gazele Biznesu 2013 , Laureat konkursu Gospodarczego 2012, Gazele Biznesu 2011.